Evimi Ne Renge Boyamalıyım?

Evimi ne renge boyamalıyım ? Evimin rengi ne olmalı ? Evimi boyatmak istiyorum hangi renk olmalı ? En çok tutulan duvar boya renkleri nelerdir ? Salonu hangi renge boyamalıyım ? Yatak odası rengi en olmalı ? Çocuk odası rengi ne olmalı ? Sorularınızın cevabı bu yazımızda ayrıntılı bir şekilde sebepleriyle beraber bilimsel veriler ışığında verilmektedir. 

Profesyonel Boya olarak renklerin hayatınızdaki yerini biliyoruz.

Salonu hangi renge boyamalıyım

Evinizin Rengi Ne Olmalı?

Evinizin rengi ne olmalı? Renk seçimi yanlış olduğunda stres, yorgunluk ve olumsuz duyguların gelişebildiği, doğru renklerin ise yorgunluğu, stresi azalttığını, olumlu düşünce ve fikirlerin ortaya çıktığını bilmekte fayda var. Evimi ne renge boyamalıyım sorusunda karşılık renklerin dili ve insan psikolojisi üzerinde bıraktıkları etkileri bilmek gerekir. Ev için renk seçerken öncelik renklerin etkisi hakkında bilgi sahibi olmak gerekir.

Evimi Ne Renge Boyamalıyım Salonu hangi renge boyamalıyım Evi aydınlık gösteren boya rengi

Boya badana yapacağınız mekânın iç ve dış özellikleri, kullanım amacı, yeri, coğrafik yapısı gibi özelliklerle beraber güneş ışığı alma durumu, ışıklandırma sistemi, basıklık-genişlik durumu, kat sayısı, duvarların yapısal malzemesi gibi birçok faktör bilinerek doğru renk seçimi yapılmalı.

Kişisel tercihler önemli olsa da renklerin insan üzerindeki etkisini bilmek veya bilen profesyonel boya badana ustalarına danışmak gerekir. Şiddet eğitimi veren gizli örgütlerin kırmızı ve siyahı yoğun kullanması, askeri mekanların griyi seçerken duyguları kaldırma isteği, taksilerin sarı olması fark edilmeyi amaçlar. Ancak kişisel tercihlerinizde koyu ve zıt renkler illa yer almasını istiyorsanız bunları dekoratif çalışmalar eşliğinde buluşturunuz ki boğucu ve kasvetli hava yerine sanatsal bir görüntü sizi rahatlatsın.

Evin Antresi Ne Renk Olmalı?

Evimi ne renge boyamalıyım diyenler için antreden başlayalım. Evinizin giriş kısmı gösterişten uzak ama ciddiyeti ifade eden mavi, lacivert ve grinin tonları şeklinde olmakla beraber ortam ışıklandırma sistemi ile desteklenmelidir. Böylece ev ve aile olmanın ciddiyetini muhataplara iletmiş olursunuz. Dekoratif amaçlı olarak sanatsal ürünler, ayna ve bitkiler seçebilirsiniz. Bu sayede davetkar ve misafirperver bir antre elde etmiş olursunuz. Eğer antreniz küçükse ve siz de nesne kalabalığını sevmiyorsanız bu durumda iyi bir boyacı ustası ile görüşerek renklerin farklı tonları ile şekil ve desen çalışması da yapabilirsiniz.

Salon Ne Renk Olmalı?

Evimi ne renge boyamalıyım diyenler için en önemli yerlerden biri de salon. Salon için istediğiniz renkleri tercih edebilirsiniz. Ancak dikkat etmemiz gereken husus salon evimizin daha çok vakit geçirdiğimiz yerlerinden birisi olduğu için seçtiğimiz tonun açık olmasına dikkat etmeliyiz. Dekoratif amaçlı olarak birden fazla renkte seçebiliriz. Son zamanların trendi ise daha çok gri ve bej tonlarıdır. Yoğun iş ortamından aile ortamına girdiğiniz ve ailenizle vakit geçirdiğiniz önemli bir mekân olarak salonda fazla eşya bulundurmamaya çalışın, gözü ve zihni yoran dekorasyonlara yer vermeyin.

Salonu hangi renge boyamalıyım Evi aydınlık gösteren boya rengi

Yatak Odası Duvarı Hangi Renk Olmalı?

Evimi ne renge boyamalıyım diyen ebeveynler için önemli bir yer de yatak odası. Yatak odası uyuyarak dinlenme ve bir sonraki gün için enerji toplama yeri olduğu gibi yetişkin bireyler için de elbette özel bir yere sahiptir. Her ne amaçla olursa olsun koyu renklerin olumsuz olduğunu ve tercih edilmemesi gerektiğini söyleyebiliriz. Yatak odası duvar rengi açık pembe, tonları, bej, beyaz, sarı ve kum renginin en açık tonları. Unutmayınız yatak odası her şeyden önce dinlenme ve iyi bir uyku alma yeridir.

Rahatlatıcı yatak odası renkleri

Çocuk Odası Rengi Ne Olmalı?

Evimi Ne Renge Boyamalıyım ? soruları içinde sizi en çok kararsızlığa itenler arasında çocuk odası renk seçimi gelmektedir. Çocuk odası rengi seçerken renk seçiminde maalesef çok klasik ve alışmış standartlara sahibiz. Cinsiyet ayrımına dayanan bu yanlışta kız çocuğu için işte pembe tonları erkek çocuğu için mavi tonları tercih ediyoruz. Ülkemizin standartlarında zaten çocuklar aynı odayı paylaşmak durumunda kalıyorlar bunun için ortak ve cinsiyet ifade etmeyen çocukların ufkunu açan renklere yönelmeliyiz.

Erkek kız çocuğun odası ne renk Olmalı

Çocuk odası için renk seçerken çocukları birey ve karakter olarak değerlendirmeli ve rengi ona göre seçmeliyiz. Peki hangi rengini seçmeliyiz diye sorarsanız yeşil ve mavinin Gök ve deniz tonlarını tercih edebiliriz. Çocuk odasında dekoratif özellikten daha önemli olan kendi yeteneklerini sergileyebileceği veya keşfetmesini sağlayacak nesnelere yer verin.

Mutfağın Rengi Ne Olmalı?

En güzel mutfak duvar renkleri

Mutfak rengi için eğer gösterişli seviyorsanız sarı ve morun tonlarını tercih edebilirsiniz ancak açık renkli (özellikle beyaz) dolap ve fayans ile tasarımı desteklemeniz lazım. Eğer mutfak için daha modern renkler düşünüyorsanız buz grisi ve buz mavisi renklerini tercih edebilirsiniz. Özellikle kadınların mutfakta kendilerini rahat hissetmesi için mekânı geniş gösterecek ve stresi alarak ufkunuzu genişleten renkler seçiniz. Evimi Ne Renge Boyamalıyım sorusu bir genel değil parçadır bu parçalar her biri kendi içinde önemledir. mutfak banyo salon yatak odası renkleri….

Banyonun Rengi Ne Olmalı?

Banyo ise bir arına mekânı olduğu için renk seçimin de buna göre yapılması lazım.  Deniz renkleri veya beyaz tonları şeklinde olması gerekir. Elbette dekoratif amaçlı siyah ve grinin tonları eklenebilir anca dikkat etmemiz gereken konu çok fazla renkli olmaması ve baskın renkler içermemesi gerektiğidir.

Banyo için mermer granit gibi ürünler seçerken de renkler bu özelliğe sahip olmalı. Dekoratif çalışmalar için fayans ustası & seramik ustası bu konudaki tecrübe ve çalışmalarını görerek kendi zevkinize göre dekorasyon çalışmadı yaptırmanız mümkündür?

Banyoda kullanılması gereken renkler Banyo renk kombinasyonu

Evimi ne renge boyamalıyım diye düşünüyor ve karar veremiyorsanız muhakkak renk konusunda uzman ve boya badana işlerinde profesyonel hizmeti veren kişilere danışın. Evinizde boya badana ve dekorasyon çalışmaları ile hijyen, estetik görüntü ile beraber huzurlu ferah bir ortam sağlayın profesyonel boya evinizin boyacı ustası 7/24 arayabilirsiniz. Profesyonel boyayı arayın Evimi Ne Renge Boyamalıyım ? sorusundan kurtulun…

Renk seçimi ve ev dekorasyon fikirleri için ayrıca şunlara göz atınız;

Yorum yapın

Call Now ButtonARA