Boyama Ne Sıklıkla Yapılmalı?

Boyama ne sıklıkla yapılmalı ? Sorusu oldukça mühim olmaktadır. Hiç şüphesiz gayrimenkul yapı günümüzün en önemli ve olmazsa olmazlarından biri olarak  karşımıza çıkar. bir gayrimenkul yapıya sahip olmak zor olduğundan onu korumak da bir hayli önemlidir. bu yazımızda bir yapının ne sıklıkla boyanması gerektiği ve bir yapının ne zaman boya badana ihtiyacı duyduğunu anlattık.

Evinizi ne sıklıkla boyamalısınız?

Antipas Boya İstanbul boya badana işleri aşırı nemden dolayı evinizdeki metal yüzeylerde şiddetli şekilde paslanma meydana getirir. Paslanma, oksitlenme veya korozyon olarak ifade edilen bu durumda yapı malzemesinin kulanım süresi yani ömrü kısalır. Antipas astar, antipas sentetik boya veya normal duvar boyalarında antipas özelliği olmasına dikkat emek gerekir. Eğer aşırı paslanma durumu varsa muhakkak boyadan önce antipas astar boya kullanın. 

Boyama ne sıklıkla yapılmalı ? sorusu kafamızda biraz daha şekillendi ama daha iyi anlamak için okumaya devam diniz. Bu sayede doğru zamanlama ile boya badana yapabilirsiniz. unutmayınız gereksiz boyama işlemi de yapıya zarar verebilir.

Ev ne zaman boyanır?

Antipas astarlar şiddetli nemli alanlarda kullanılır. Genellikle denize yakın yerlerde veya havuzlu mekanlarda metal yüzeyler için kullanılır. En etkili antipas boyalar ise gemi boyalarıdır. Başakşehir boyacı ustası , Eğer bunun gibi aşırı bir durum söz konusu değilse antipas özellikli antipas sentetik boya kullanmanız yeterli olacaktır. Zaten tüm sentetik boya markalarda bu özellik mevcuttur.

Ev Boyama ne sıklıkla yapılmalı ? boyama işlemi sıklığı bulgu ve bilgiler ışığında yapılır. Canınız her değişiklik yapmak istediğinde değil veya boyalarda kuruma çatlama olduktan sonra da değil. 

Boya Badana Ne sıklıkla Yapılmalıdır?

Tiner sevmeyen veya metal yüzey hariç antipas boya kullanmak isteyenler için su bazlı antipas boya da mevcuttur. Daha kolay uygulanabilen sprey antipas boya seçeneği de mevcuttur ancak sprey yapılacak alanı muhafaza etmeniz, maske takmanız ve ortamı havalandırmanız veya açık alanda işlem yapmanız gerekir. Antipas boya antikorozif boya olarak da adlandırılır çoğunlukla da metal boyama için kullanılır.

Antibakteriyel Boya aşırı kalabalık nüfusa sahip ve yoğun hava kirliliği ile beraber kalitesi düşük şebeke suyu, çarpık kentleşme yapısı, hava almayan yapıların çokluğu virüs ve bakterilerin hayatımızda etkili olmasına neden olmaktadır.  Bundan dolayı aldığınız boyanın markasından ziyade anti bakteriyel boya olmasına dikkat ediniz. Boyama ne sıklıkla yapılmalı bu yapının cinsine göre de değişmektedir.

 

Ev Boyama İşlemi Ne Sıklıkla Yapılmalı ?

Biz İstanbul başakşehir boyacı ustası olarak tedarik sürecinde antibakteriyel boya kullanmaya çalışıyoruz. Böylece artan sağlık problemlerine karşı ev ve işyerlerinizde virüs ve bakteriler uzun süre barınmasını engellemiş oluyoruz. Ancak boyanın içindeki ecza özelliği zaman içinde etkisini yitirdiğinde en geç 2-3 yıl içinde tekrar boya badana yapmanızı öneriyoruz.

İstanbul’da kullandığımız anti küf boya aşırı nemli ve yağışlı hava şartlarında evinizde hatta kullanmadığınız oda, depo gibi tüm alanlarda bile olumlu sonuçlar sağlar. Bir yapı kimyasalında bulunan Antiküf boya özelliği sayesinde mobilya ve eşyalarınıza da küf oluşumuna karşı korunmuş olur. Antibakteriyel boya aynı zamanda küf önleyici boya özelliğine de sahiptir.

Örümcek ağı önleyici boya son zamanlarda boya ecza özellikleri arasında önemli bir yere sahip olmaya başlamıştır. Genel olarak böcek kovucu ecza ile oluşturulan kimyasal yapı sayesinde özellikle Mimar Sinan’dan esinlenerek evlerde örümcek ağı önleyici özellik geliştirilmiştir.

Eğer 2 yıldan fazla boyamadığını mekanlarınızda örümcek ağı da oluşuyor ise boyanız koruyucu ecza özelliklerini kaybediyor ve boya badana yapma zamanı gelmiş demektir. Bu yüzden İstanbul boyacı ustası sizlere en geç 2-3 yıl içinde evinizi tekrar boyatmanızı önerir. Bu özelliğin geliştirilmesinde örümcek fobisi de etkili bir sebep olarak karşımıza çıkar. Boyama ne sıklıkla yapılmalı ? sorusuna karşılık bilgiler kafanızda biraz daha netleşti diye düşünüyoruz.

 

Ahşap yüzey boya işlemi için genellikle sentetik boya kullanılsa da yapı malzemesi uygun olduğu sürece İstanbul boyacı ustası olarak bizler su bazlı panel boya kullanmayı öneriyoruz. Sprey ahşap boya olsa da bu ancak atölyelerde ustalarca yapılması mümkündür. Pratikte ev boya yaparken ahşap yüzeyler için su bazlı panel boya ve sentetik boya mevcuttur.

 

Çoğunlukla kapılarda kullanıldığı için su bazlı panel kapı boyası olarak da adlandırılır. İstanbul boyacı ustası ahşap boyası olarak panel boya önerir. Ahşap yüzey düz olmamalı ve daha önce sentetik boya ile boyanmamış olmalı, aksi taktirde panel boya çok iyi sonuç vermez. Ayrıca çok daha iyi bir sonuç elde etmek için boyama öncesi zımpara taşı veya zımpara kâğıdı kullanmak gerekir. Kapı pencere boyama ve dolap boyama için bizi arayabilir veya bilgi alabilirsiniz. Boyama ne sıklıkla yapılmalı ve hangi boyalar nerde nasıl kullanılmalı bu konudaki bilgileri kavradıysanız aşağıda okumanız için bir yazı daha önereceğiz.

Boyama ne sıklıkla yapılmalı ? sorusunu sizler için cevaplandırmaya çalıştık. Boya badana yapmanın faydaları hakkındaki yazımızı da okuyarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Call Now ButtonARA