Boya Badana Yapmanın Faydaları

Boya badana yapmanın faydaları nedir? sorusunu sizler için 10 yıldan fazla tecrübemiz ve alan araştırmaları için hazırladığımız makalelerimizden özet bir şekilde cevaplayacağım. daha fazla bilgi almak isterseniz en son kısımda başka yazılar da tavsiye edeceğim.

İstanbul boya badana ustası
Profesyonel Boya

Boya Badana Yapmanın Faydaları

Günümüz teknolojik imkanları ile boya ArGe çalışmaları sayesinde evinize renk ve dekorasyon dışında birçok özellik daha katmış olursunuz. Boya içine katılan ecza özellikleri ile küflenme, paslanma, bakteri, böcek ve örümcek ağı oluşumu önlenirken, duvarların hava alması ve yapının malzeme ömrünün uzaması sağlanır. Yeni boşuna maliyet olarak gördüğünüz boyama işlemi aslında yapınızın ömrünün uzamasını sağlar. İstanbul boyacı ustası olarak biz bunun bilincindeyiz.

Geometrik boya uygulaması
Geometrik Boya Uygulaması

Ev Boyamanın Faydaları

Eski boyaların aksine kullandığımız boyalar duvarın hava almasına imkân verirken aynı zamanda nem ve suyun geçmesi önlenir. Peki bu nasıl mümkün derseniz gözeneklerin boyutu ile alakalıdır. Boyacı ustası , Gözenekler hava molekülünü geçirecek ancak su molekülünü geçirmeyecek boyut ve özelliktedir. Bu özellik sayesinde evinizin duvarı hava alarak korunur, nem ise engellenir. boya badana yapmanın faydaları hakkında daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam ediniz.

Beşiktaş ev boyama fiyatları

Boya Badana Yapma Zamanı – Sıklığı Ne olmalı ?

Peki ne zaman boya badana yapılmalı? ne sıklıkta boya badana yapılmalı? Bunu daha önceki başlıklar altında ayrıntılı bir şekilde anlatmıştık. Kısaca tekrar anlatalım. Eğer kaliteli boya kulanmış ve düzenli boya yapmışsanız 2-4 sene sonra evinizde küf, örümcek ağı oluşuyor ise boya hala temiz ve güzel duruyorsa bile boya koruyucu özelliklerini kaybetmiş demektir, yani boyama vakti gelmiştir. boya badana yapmanın faydalarını sizlere anlattık. bilgiler eksik kaldı diye düşünüyorsanız, ”boyama işlemi ne sıklıkla yapılmalı”  ve ”kaliteli boya hangisidir” başlıklı yazılarımızı da okumak için tıklayınız. böylece boyama sıklığı, boya ve özellikleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

İstanbul boya badana ustası
İstanbul Boya Badana Ustası

Yorum yapın

Call Now ButtonARA